Satın Aldığınıza Pişman Olacağınız 10 Bebek Eşyası

Satın Aldığınıza Pişman Olacağınız 10 Bebek Eşyası

Satın Aldığınıza Pişman Olacağınız 10 Bebek Eşyası

Hamile olduğunuzu öğrenirsiniz ve birdenbire karşınıza çıkan tüm o şirin şeyleri almak istersiniz, güzel fotoğraflanmış her bir bebek ürününü stoklama gereğini hissedersiniz.

Ancak fiyat etiketleri arttıkça, tüm bunlara gerçekten ihtiyacım var mı sorusu aklınıza düşer ? Kısaca cevabım HAYIR!

Bebek koridorunda gördüğünüz tüm sevimli bebek kıyafetlerine veya bebek oyuncaklarına gerçekten ihtiyacınız yok.

Güvenin Bana. Bebekler, bu sevimli bebek mağazalarının satın almanızı istediği şeyler olmadanda son derece sevimliler ve yeterince pahalıdır.

Aslında, bende ilk kez anne olmak üzereyken, aynı şekilde düşündüm. Süslü bebek mağazalarında gördüğüm tüm yeni doğan bebek eşyalarını almak istedim. Bende satın almaktan gerçekten pişman olduğum birkaç yeni doğan bebek ürünü ve aksesuarı satın aldım. Yaman’ın hiç kullanmadığı ya da sırf aldığım için en azından bir kere kullanmasını sağladığım birkaç bebek kıyafeti ve malzemeleri öylece kaldı.

Ne yazık ki, yeni bebeğiniz için gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu bulmanın en yaygın yollarından biri deneyimdir. Bu bana ve tonlarca başka anneye oldu.
Şimdi senin için böyle olmak zorunda değil.Karnınızdaki minik canlı ve sizin neye ihtiyaç duyabileceğinizi veya neye ihtiyacınız olmayacağını tahmin etmek yerine, bebek için gerçekten ihtiyaç duyulmadığına inandığım tüm ürünleri listeledim.

Not: Hiçbir ürünü kötülemek ya da gereksiz sınıfında konumlandırmak istemem , bunlar tamamen kendi görüşlerim her annenin bakış açısı farklı olduğundan elbetteki bu ürünleri tercih edecek annelerimizde olacaktır.

1. Sevimli Bebek Bornozları

İlk olarak bebek bornozları ile başlamak istedim. Ne kadar şirinler öyle değil mi ? 1 yaş sonrası yürümeye de başladıktan sonra keyifle kullanabileceğiniz bu bebek giysisini şu anda almanıza gerçekten gerek yok. İlk zamanlar banyo yaptırmak biraz zahmetli bir iş olduğundan onu hızlıca kurulayıp giydirmek isteyebilirsiniz. Bir bornozla uğraşmak için zaman ayırmaya çalışmak, ilk zamanlarınızda yapmak isteyeceğiniz en son şey olabilir. Üstelik henüz ayakta duramayan ve yürüyemeyen bir bebeğe neden bornoz giydirmek isteyesiniz ? Ben bunun yerine, yeni doğan bebeğiniz için çok kullanışlı bir banyo havlusu arıyorsanız, bebeğinizi kolayca sarıp sarmayalayabileceğiniz ve hızlıca kurutabilen kapüşonlu bebek havlularını şiddetle tavsiye ederim. Kapşonu başlarını sıcak tutar, saçlarının kolayca kurumasına yardımcı olur ve havlunun düşmesini önler.

2. Yenidoğan ve bebek ayakkabıları
Bebeğiniz henüz yürümeye başlamamışsa bebek ayakkabısı almak, biraz garip değil mi ? Bence bunlar sadece sevimli resimler çekmek veya giysilerini tamamlamak için kullanılan bir bebek aksesuarı. Gelen hediyeler dışında bebeğim için yürüyene kadar hiç ayakkabı almadım, bunun yerine Hava soğuduğunda bir çift çorap ve patik işe yaradı.Üstelik sürekli oradan oraya konulan bebeğiniz bu ayakkabıları ayağından sürekli düşürecek ve teki kaybolacak.

3. Islak Mendil Isıtıcı
Gelen hediyeler arasındaydı ve hiç kullanmadık. Üstelik denediğimizde de bizim için karışıklık yarattı ve kullanması da sorun oldu. Islak mendil ısıtıcının haznesine sürekli su doldurmanın gerekir ve fişte takılı kalan takip isteyen bu cihaz çokta lazım değil. Ciddi anlamda! Biz yeni ebeveynlerdik ve neredeyse hiç uyumamıştık, bu yüzden bizim için hayatta kalmanın bir parçası değildi. Bunun yerine, sadece paketten çıkardığımız mendil kullandık.Bebek için çokta önemli olmadığını anladık.

4. Bebek Yemek Makinası
Genellikle, 6 aylık bebekler beslenmelerine katı yemek eklemeye başlarlar. Çoğu zaman püre meyve ve sebzeler, katı gıda yolculuğuna başlamak için en yaygın gıdalardır. Marketten hazır ambalajlı bebek maması püreleri satın alabilirsiniz, ancak onları evde kendiniz yapmak para tasarrufu sağlar ve daha taze olur.
Dolayısıyla, evde kendi bebek maması pürelerini yapmayı düşündüyseniz, muhteşem bebek maması karıştırıcılarını gördüğünüzden eminim.Elbette bu süslü bebek maması işlemcilerine bir ton para harcayabilirsiniz, ancak muhtemelen evde sahip olduğunuz bir şeyi de kullanabilirsiniz. Bir blender. Aynı şeyi yapar ama bebek maması püresi yapmak için pazarlanmaz. Tek fark bu.

5. Bebek Eldivenler
Bebek Eldivenleri, neredeyse her zaman bebek ihtiyaç listesi ve hastane çantasına eklenmesi için önerilen başka bir ucuz bebek ürünüdür. İlk günler bebeğiniz yüzünü sık sık çizen bir bebekse faydalı olabilecek bir şeydir. Yeni doğan bebeklerin elleri üzerinde büyük motor kontrolü yoktur ve bu nedenle her seferinde küçük yüzlerini kazara çizebilirler.

Bu nedenle, bebeğinizin yüzünde çizikler varsa, bu bebek aksesuarı kesinlikle önemlidir, ancak bunun için bebek eldivenleri satın almanız gerekmez.
Bunun yerine bebek çorapları kullanmanızı tavsiye ederim. Çoğu anneye baby shower da birkaç bebek çorabı hediye edilir, bu yüzden neden sadece ellerinin üzerine çorap geçirmeyi denemiyorsunuz ?Dürüst olmak gerekirse işe yarar ve yeni bir şey satın almak zorunda kalmazsınız.

6.Çok Fazla Yenidoğan Bebek Kıyafeti
Bir dakika yeni doğan bebek kıyafetleri hakkında konuşalım. Baby showerım da bebeğim için çok sayıda yeni doğan kıyafeti verildi. Oğlum sahip olduğu kıyafetlerin yarısını bile giymedi. En çokta özene bezene alınan süslü giysileri giyemedi.
İşte gerçekler. Yeni doğan bebeklerin çoğu hızla büyür ve yeni doğan kıyafetlerine uygun kiloda boyda olmaları mucizevidir. Oğlum neredeyse ilk ayında yeni doğan kıyafetlerinden çıktı. Benim süt fazlam olduğundan, Yaman sürekli kusuyordu, tek ihtiyacımız olan aynı model tulumlardı. Süslü şirin bebek kıyafetleriyle uğraşmak bizim için çok zaman alıcıydı ve o giydirilmesi zor giysilerle uğraşmak her şeyden daha fazla stres ekledi.
Zaten ne yapacağınızı görmek için baby showerınıza kadar bebek kıyafetleri almayı beklemenizi tavsiye ederim. Doğuma yaklaşırken ise tulum, çorap ,küçük mislin bezler almanızı öneririm.Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bu.

7.Bebek Buhar Makinası ve Sterilizasyon Cihazı
Bu iki cihaz bize göre tamamen anlamsızdı, ikisini de hiç kullanmadık . Yer kapladı ve bizim ihtiyacımız olmadı.

8.Çok fazla biberon
Şimdi biberonlardan bahsetmişken, biberon bebek ihtiyaç listesine eklenen yaygın bir başka bebek aksesuarıdır.
Biz, gece süt vermelerinde alıştırmak için ve mümkün olduğunca fazla gazı ortadan kaldırmak için doğru olanı bulmak için birkaç farklı şişe denedik. Sonunda bu biberonları sevmeye başladık.

Çok fazla şişeyle başlamamanın bir başka nedeni, bebeğinizin deneyene kadar hangi şişelerden hoşlanacağından emin olmayacağıdır. Bu yüzden hemen birkaç şişeye yatırım yapmak iyi bir fikir değil.

9.Bebek Güneş Gözlüğü
Bebek güneş gözlüğü çok sevimli ve biraz pahalı. Bebeğinizin gözlerini güneşten korumak tamamen önemlidir, ancak bebeklerim asla bebek güneş gözlüklerini yüzlerinde tutmayacaktı, bu yüzden dışarıdayken kafasına güzel kenarlıklı bir bebek şapkası taktım. Bu, başlarını, yüzlerini ve gözlerini aynı anda korudu. Bebeğinizin çenesinin altına giren küçük bir cırt cırtlı kayışı olan bu bebek şapkalarını almanızı öneririm. Bu şekilde bebeğinizin kafasında kalır.

10.Diş kaşıyıcılı Eldiven, diş jelleri,
Diş çıkarma dönemini yaşayacaksınız ve eğer sıkıntılı diş çıkarma dönemiyse hiçbirşey işe yaramıyor diyebilirim. Diş kaşıma eldivenlerini bebeğimiz bir kez bile kullanmadı ve diş döneminde zaten stres olurken daha da sıkıntılı oldu bu eldiven ile . Sıradan diş kaşıyıcıları ve doğada ki her şey işe yarıyor, ekstradan bunu almanıza pek gerek yok. O dönemde çaresizlikten ne kadar çok şey aldığımı hatırlıyorum ve yazık olmuş verdiğimiz paralara, siz böyle yapmayın istedim. Umarım yazım faydalı olmuştur.

 

Sibel GÜR

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Lütfen oylayın*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir