Benim Hikayem

Pocket Nanny İle Tanışmam

Bebeğimizi dünyaya getirmek üzere Amerika’da bulunduğum günlerde zamanım internetten araştırmalar yapmakla ve yeni annelerin deneyimlerini içeren videolar izlemekle geçiyordu. Pocket Nanny ile tanışmam Ceyda Düvenci ’nin Annee Tv Youtube kanalında paylaştığı video ve ürünü tavsiye etmesiyle başladı.

Tam da kafamdan geçen sorulara cevap bulabileceğim bu cep cihazını hemen Amazon.com dan sipariş verdim. Paketi açtığımda ürünün kullanımını çözemeyeceğimi düşünüyordum ki bir iki denemeden sonra ne kadar basit olduğunu fark ettim. Tek yapmam gereken pilleri yerleştirmek ve saati ayarlamaktı .

Günler su gibi geçti diyemeyeceğim hamileliğin son günleri geçmek ve bitmek bilmiyordu ve nihayet beklenen gün geldi ve ailemizi seçen minik bebeğimizi kucağımıza aldık. Hastanede doğum sonrası en önemli şey, bebeğin emmesi , ilk kakasını yapması  ve emme sıklığıydı.

Elbette ki herkesin hikayesi farklı , her bebek farklı , bu farkların bizi buluşturduğu ortak konularımız var. Bir bebek dünyaya gelirken bir anne de dünyaya geliyor, hayattaki önceliğimiz bir anda bebeğimizin eksiksiz ve planlı bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilmek oluyor. Uykusuz gözlerimiz bir yandan sürekli saate bakarken, gündüzler koşuşturmacayla geçerken gecelerse bitmek bilmiyor. Yorgun anne beyni ise bebeğin ihtiyaçlarını planlı bir şekilde karşılayabilmenin kaygısını yaşıyor. Anneliğin ilk günlerinde bebeğinizin ihtiyaçlarını eksiksiz ve planlı bir şekilde karşılamak çok büyük fiziksel, zihinsel ve duygusal çaba gerektiriyor.

Pocket Nanny ‘i kullanmaya başladığım ilk andan itibaren zaman adeta benim lehime işlemeye başladı, emzirme danışmanımın emzirme süreleri ve sıklığıyla ilgili her önerisini takip edebiliyor ve bebeğimin ihtiyaçlarını son giderdiğim saati ve geçen süreyi aklımda tutmaya çalışmıyordum. Telefon uygulamaları, defter kalemler bana hep daha karışık gelmişti, pratik bir şeye ihtiyacım vardı. Bebeğinizin ilk günlerinde en son ne zaman emdiği ya da mama içtiği, kaç kez tuvaletini yaptığı, uykusunda geçen süre  gibi detaylı takipler için kullanacağınız Pocket  Nanny ayrılmaz bir parçanız olacak. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız o günlerde size geçen süreyi gösterecek, dilerseniz sizin belirleyeceğiniz sıklıkta alarmı ile hatırlatma yapacak. Cep dadınız sadece sizin hayatınızı kolaylaştırmayacak, aynı zamanda bebeğinizi bakması için bırakacağınız kişilere de kolaylık sağlayacak. Bebeğinizi bırakırken beslenmesi , uykusu ve alt değişiminden itibaren geçen süreyi yakınlarınız bu cihazla takip edebilir, yeni verileri  size kolaylık sağlaması açısından cihaza girebilirler.

16 Aralık 2019

Sibel GÜR

pocket nanny benim hikayem